2-ри април

Posted April 2nd, 2012 at 7:04 pm (UTC+0)
Leave a comment

Burma Suu Kyi

Ан Сан Су Чи, водачка на опозиционата Национална лига за демократија пристигнува во седиштето на партијата во Рангун, Бурма.  Партијата освои најголем дел од местата на делумните парламентарни избори. (Reuters)

 

Russia Unknown Soldier

Смена на стража пред Гробот на незнајниот јунак во Москва. (AFP)

 

Argentina Falklands Kirchner

Аргентинската претседателка Кристина Фернандес Кирхнер на одбележувањето на 30-та годишнина од Војната за Фолкландските Острови.(Reuters)

 

 

India Dalai Lama

Тибетански монаси во Индија во исчекување на пристигнувањето на Далај Лама. (AP)

 

 

Minsk Belarus Snow

Априлски снег во Минск, Белорусија. (Reuters)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

April 2012
M T W T F S S
« Mar   May »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Archives