3-ти април, 2012

Posted April 3rd, 2012 at 7:13 pm (UTC+0)
Leave a comment

"India Dalai Lama"

Тибетански бегалци го „прочистуваат“ воздухот со горење кедрови листови во исчекување на Далај Лама во светилиште во Индија. (AP)

"Mongolia Desert"

Песочни наноси и снег во пустината Гоби, јужно од главниот град на Монголија, Улан Батор. (Reuters)

"Turkey Sultan Funeral"

Погреб на Неслишах Султан (91), последната од династијата која владеела со Отоманската империја. (AFP)

"Germany Weather"

Девојче си игра околу фонтани во Дуисбург, Германија (AP)

"Japan Weather"

Тајфун предизвика хаос во сообраќајот во градот Тојама, западна Јапонија. (AFP)

 

"Japan Soccer Match"

Од пријателскиот фудбалски натпревар на женските репрезентации на САД и Бразил во Токио, Јапонија. (Reuters)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

April 2012
M T W T F S S
« Mar   May »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Archives