April 5, 2012

Posted April 5th, 2012 at 6:54 pm (UTC+0)
Leave a comment

"Mideast Israel Palestinians Easter"

Католички свештеници на служба во Црквата на Светиот Гроб, во стариот дел на Ерусалим, каде се верува дека бил погребан Исус Христос. (AP)

"Indonesia Hindu Festival"

Хинду верник, Северна Суматра, Индонезија. (AP)

"Bangladesh Economy"

Момче на сплав од бабмусово дрво, Бангладеш. (AFP)

"Russia Weather"

Стража пред Споменикот на незнајниот јунак во Москва. (AP)

"South Korea Battleship"

Актерката Бруклин Декер на премиерата на филмот„Воен брод“ во Сеул, Јужна Кореја. (AP)

"Japan Cherry Blossoms"

Фестивал на црешовиот цут, Токио, Јапонија. (AP)

"Kyrgyzstan Fashion"

Недела на модата во Бишкек, Киргистан. (Reuters)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

April 2012
M T W T F S S
« Mar   May »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Archives