April 6, 2012

Posted April 6th, 2012 at 6:50 pm (UTC+0)
Leave a comment

"Bosnia War Anniversary"

11,541 црвени столчиња во Сараево на денот на одбележувањето на 20-та годишнината од босанската војна. (Reuters)

"India Dalai Lama"

Далај Лама во Индија. (AP)

"North Korea"

Приредба пред споменикот на Ким Ил-Сунг во Пјонгјанг, Северна Кореја. (Reuters/KCNA)

"France Tramway"

Четири нови трамвајски линии во Монтпелие, Франција. (AFP)

"Taiwan Oil Fire"

Пожар во нафтена постројка во Тајван. (Reuters)

"Croatia Easter Eggs"

Велигденска уметничка инсталација, Грабовница, Хрватска. (Reuters)

"UAE Desert Challenge"

Автомобилската трка Пустински предизвик во Абу Даби. (AFP/2012 FIA World Cup)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

April 2012
M T W T F S S
« Mar   May »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Archives