19 април, 2012

Posted April 20th, 2012 at 12:24 pm (UTC+0)
Leave a comment

"Poland Holocaust"

Млади мажи, завиткани во израелски знамиња, пред жичана ограда во логорот Аушвиц за годишниот марш на живите, во Полска. (AFP)

"Taiwan Military Drill"

Група тајвански жени-падобранки по вежба во воздухопловната база Хсинчу. (AFP)

"NASA Discovery"

Спејс шаталот Дискавери е пренесен од носачот на шаталот на НАСА 747 во Музејот за вселена и воздухоловство близу вашингтонски аеродром, во Вирџинија (NASA/Bill Ingalls)

"Space Shuttle Discovery Enterprise"

Спејс шаталот Дискавери и спејс шаталот Ентерпрајз се среќаваат „нос со нос“ пред Дискавери да го замени Ентерпрајз во музејот. (NASA/Smithsonian Institution/Carolyn Russo)

"Britain Swimming"

Мексико за време на техничка тимска рутина на синхронизирано пливање во Олимпискиот парк во источен Лондон. (Reuters)

"Nepal"

Танешвар Гурагаи врти кошаркарска топка на четка за заби точно 22.41 секунди за поништување на Гинисовиот рекорд од 13.5 секунди, во Катманду, Непал. (Reuters)

"Germany Art Exhibition"

Уметничко дело од британскиот уметник Антони МекКол во Музејот Хамбургер Банхоф во Берлин, Германија. (AP)

"China Bees"

Помошничка помага да се држат пчелите подалеку од лицето на пчеларка чие тело е покриено со пчели која сака да го урне светскиот рекорд во Кина. Покриена е со 33.1 килограми на пчели. (Reuters)

"Scotland Parade"

Харис Риордан игра со чадор на парада за добредојде на војници во Форфар, Шкотска. (Reuters)

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

April 2012
M T W T F S S
« Mar   May »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Archives