May 1, 2012

Posted May 1st, 2012 at 7:52 pm (UTC+0)
Leave a comment

"France Presidential Election"

Претседателскиот кандидат на француската крајна десница Марин ле Пен говори на традиционалниот собир за Денот на трудот во Париз. (AP)

"North Korea China"

Севернокорејски граничари се шегуваат со кинески туристи во близина на кинескиот град Дандонг. (Reuters)

"Cuba May Day"

Илјадници на Плоштадот на револуцијата во Хавана, Куба, по повод на Денот на трудот. (Reuters)

"Bahrain Protest"

Противладини протести во Манама, Бахреин. (Reuters)

"Russia Putin, Medvedev"

На кригла пиво - актуелниот руски претседател Медведев и идниот претседател Путин во Москва. (AP)

"China Wedding"

Традиционална свадбена церемонија во Кина. (Reuters)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

May 2012
M T W T F S S
« Apr   Jun »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archives