2-ри мај, 2012

Posted May 2nd, 2012 at 8:12 pm (UTC+0)
Leave a comment

"Afghanistan Attack"

Терористички напад во Кабул, непосредно по посетата на Барак Обама на авганистанскиот главен град. (AP)

"Burma"

Активистката за демократија Ан Сан Су Чи заедно со други членови дава заклетва во долниот дом на бурманскиот парламент. (Reuters)

"Mauritania"

Бегалски камп во Јужна Мавританија. Повеќе од 320.000 илјади бегалци ги напуштија своите домови од средината на јануари, кога започнаа нередите во Мали. (AFP)

"UAE"

Воена вежба на армиите на Обединетите Арапски Емирати и Франција во пустината на Абу Даби. (Reuters)

"Georgia"

Статуа на велосипед во Тбилиси, Грузија. (Reuters)

"Palestinians"

Судир на израелските сили за безбедност и палестинските демонстранти во близина на градот Рамала. (Reuters)

"Ohio Severe Weather"

Виножито и грмотевица во Хамилтон, Охајо.(AP)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

May 2012
M T W T F S S
« Apr   Jun »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archives