3-ти мај, 2012

Posted May 3rd, 2012 at 9:14 pm (UTC+0)
Leave a comment

"Nepal"

Фестивал на кочијата во Непал. (Reuters)

"Bahrain"

Жени во Јемен бараат судски процес за поранешниот претседател Али Абдула Салех. (Reuters)

"Sri Lanka"

Изведувачи на традиционална музика и танци во Шри Ланка. (Reuters)

"Spain"

Засилени мерки на безбедност на средбата на Европската централна банка во Барселона. (Reuters)

"Argentina"

Законодавците во Аргентина расправаат за национализација на најголемата нафтена компанија во земјата. (Reuters)

"Australia Fashion Week"

Австралиска модна недела во Сиднеј. (AP)

"Saudi Arabia"

Заедничка венчавка во Саудиска Арабија. (Reuters)

"Germany Zoo"

Златен лав тамарин во Зоолошката градина во Дуизбург, Геманија. A little Golden Lion Tamarin at the zoo in Duisburg, Germany (AP)

"Hollywood"

Скарлет Јохансон доби своја звезда на Плочникот на славните. (Reuters)

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

May 2012
M T W T F S S
« Apr   Jun »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archives