4-ти мај, 2012

Posted May 4th, 2012 at 7:47 pm (UTC+0)
Leave a comment

"Egypt Protest"

Демонстрации пред египетското министерство за одбрана. (AP)

"Monaco Solar Ship"

Брод на соларна енергија пристигнува во пристаништето во Монако, по завршување на патувањето околу светот. (Reuters)

"Brazil Lula"

Поранешниот бразилски претседател Луис Инасио Лула да Силва за време на додлеувањето на неколку почесни признанија од неколку универзитети во Рио де Жанеиро. (AP)

"Russia Missile Defense"

Радарска станица како дел од противракетен одбрамбен систем во близина на Москва, Русија. (AP)

"China Blind Lawyer"

Протест пред болницата каде закрепнува слепиот кинески дисидент Чен Гуангчен. (AP)

"Serbia War Crimes"

Српската полиција спроведува уапсен етнички Албанец во Белград. Полицијата уапси 8 лица на југот на Србија, во област претежно населена со етнички Албанци. Петмина од уапсените се осомничени за воени злосторства над Срби во конфликтот во 2001-ва. (AP)

"Finland Hockey"

Светски шампионат во хокеј во Хелсинки, Финска. (Reuters)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

May 2012
M T W T F S S
« Apr   Jun »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archives