7-ми мај, 2012

Posted May 7th, 2012 at 7:44 pm (UTC+0)
Leave a comment

"Russia Putin"

Свечена инаугурација на Владимир Путин за претседател на Русија. Тој даде заклетва на претседателската функција по трет пат. (AP)

"Will Smith"

Вил Смит на премиерата на „Луѓе во црно“ во Сеул, Јужна Кореа. (Reuters)

"Vatican Swiss Guards"

Заклетва на Швајцарската гарда во Ватикан. (AP)

"Indonesia Buddhism"

Свеќи оставени од будистички верници кои го одбележуваат денот на раѓањето, смртта и просветлувањето на Буда. Јава, Индонезија. (AP)

Грчка претседателска гарда пред Споменикот на незнајниот јунак во Атина. (AP)

"Britain Mascots"

Собир на спортски маскоти во Јужна Англија. (Reuters)

"New York Full Moon"

Полна месечина над Светскиот трговски центар во Њујорк. (Reuters)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

May 2012
M T W T F S S
« Apr   Jun »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archives