8-ми мај, 2012

Posted May 8th, 2012 at 7:08 pm (UTC+0)
Leave a comment

"Jordan"

Членови на јордански воен оркестар на отворање на изложба на специјалните воени сили во Аман.(Reuters)

"Italy Turkey"

Италијанскиот премиер Марио Монти на средба со турскиот премиер Таип Ердоган во Рим. (Reuters)

"South Korea Buddha Birthday"

Подготовки за прослава на роденденот на Буда во Јужна Кореја. Роденденот се слави на 28-ми мај. (AP)

"Algeria"

Прослава на независноста во Алжир. (Reuters)

"Lady Gaga"

Лејди Гага на аеродромот Нарита, Токио.(AP)

"Marilyn Monroe"

Поглед на деловите на 8-метарска статуа на Мерлин Монро во Чикаго.(Reuters)

"Spain Sport"

Тениски турнир Мадрид опен во Шпанија. (Reuters)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

May 2012
M T W T F S S
« Apr   Jun »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archives