9-ти мај, 2012

Posted May 9th, 2012 at 7:41 pm (UTC+0)
Leave a comment

"Japan World Markets"

Пад на јапонската берза за 123.34 поени. Азиските пазари паднаа по лошите вести за профитот на американските корпорации и политичките превирања во Грција. (AP)

"Britain Queens Speech"

Во исчекување на говор на кралицата во Лондон. (AP)

"Ukraine Victory Day"

Украински војници во униформи од Втората светска војна за време на парадата за Денот на победа во Киев. (AP)

"Palestinian Children"

Палестински деца со собир ја одбележаа „катастрофата“ од 1948 година, создавањето на Израел. (Reuters)

"Yemen Children"

Кампања против тероризмот во училишта во Јемен. (Reuters)

"Indonesia Russian Plane"

Роднини ја проверуваат листата на патници на исчезнатиот руски авион во Индонезија. (AP)

"India Heat Wave"

Жештини во Индија. (AFP)

"DRC"

Бегалци во Конго. (AFP)

“Ексцентрик“ дело на францускиот концептуалист Даниел Бурен, Париз. (Reuters)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

May 2012
M T W T F S S
« Apr   Jun »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archives