10-ти мај, 2012

Posted May 10th, 2012 at 8:53 pm (UTC+0)
Leave a comment

"Palestinian Activists"

Палестински активисти во кибернетска поддршка на 1.500 затвореници во израелските затвори. Затворениците бараат подобри услови. (AFP)

"Spain Protest"

Протест против кратењата на образовниот буџет во Шпанија. (Reuters)

"Syria Blast"

Бомбашки напад во Дамаск. (AP Photo/SANA)

"France Spkderman"

Францускиот планинар Алан Робер, исто така познат како „спајдермен“, се искачува на 231-метарската кула во близината на Париз. (Reuters)

"China"

Гимнастички тренинг во Кина. (Reuters)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

May 2012
M T W T F S S
« Apr   Jun »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archives