11-ти мај, 2012

Posted May 11th, 2012 at 7:59 pm (UTC+0)
Leave a comment

Philippines Slum Fire

Пожар во Манила. (AP)

 

 

Grand Prix Diving

Натревар во скокови од отскочна даска во Флорида. (AP)

 

Kiev Alter of Nations

Елементи во облик на јајца украсуваат плоштад во Киев. (Reuters)

 

Philippines South China Sea

Демонстрации пред кинескиот Конзулат во Манила против кинеските бродови кои рибарат во областа. (AP)

 

Giro d'Italia

Шеста етапа на велосипедската трка Џиро Д'Италија

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

May 2012
M T W T F S S
« Apr   Jun »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archives