14-ти мај, 2012

Posted May 14th, 2012 at 7:12 pm (UTC+0)
Leave a comment

"India Burma Refugees"

Бегалци од Бурма во привремен камп во Њу Делхи, Индија. (AP)

"Afghanistan"

Погреб на поранешниот талибански министер Мулави Арсала Рахмани, член на Високиот мировен совет во Кабул. (Reuters)

 

"Britain Aircraft Carrier"

Носачот на авиони „Кралица Елизабета“ во пристаништето Портсмут, Јужна Англија. (Reuters)

"Mexico)

Јукатан без ГМО. Околу 2.000 демонстранти на 8 археолошки локалитети со симултано барање до владата да гарантира дека полустовот ќе остане слободен од генетски модифицирани организми. (Reuters)

"Enterprise"

Транспорт на спејс-шатлот Ентерпрајз од меѓународниот аеродром Џон Ф. Кенеди до Музејот за вселена и воздухопловство во Њујорк. (NASA/Kim Shiflet)

"Lebanon Syria"

Судири помеѓу муслимани сунити и шиити во северниот либански град Триполи. Сунитите го поддржуваат бунтовничкото движење во Сирија, а шиите се наклонети на сирискиот претседател Башар Ал-Асад. (AP)

"Kazakhstan"

Транспорт на руското вселенско летало „Сојуз ТМА-04МА“ до космодромот Бајконур во Казахстан.. (Reuters)

"France Cannes"

65-ти Кански филмски фестивал. (Reuters)

"Ukraine"

Напуштена железничка линија, позната како “Тунел на љубовта“ во градчето Клевен, западно од Киев. (Reuters)

"The Queen Wax Figure"

Нова восочна фигура на Кралицата Елизабета втора во музејот Мадам Тисо во Лондон. Фигурата е поставен по повод нејзиниот дијамантски јубилеј. (AP)

"Italy Soccer"

Јувентус со победата на Аталанта ја освои шампионската титула на Италија по 28 пат. (Reuters)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

May 2012
M T W T F S S
« Apr   Jun »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archives