16-ти мај, 2012

Posted May 16th, 2012 at 7:49 pm (UTC+0)
Leave a comment

"Germany Occupy"

„Окупирај го Франкфурт“ демонстрираа пред Центаралната европска банка во Франкфурт. (AP)

"UAE"

Поглед на берзата во Абу Даби. (Reuters)

"Greece Olympic Flame"

Олимпискиот факел на Акропол. (AP)

"Uganda DRC Refugees"

Бегалци од Конго пристигнуваат во транзитен камп во Уганда. (Reuters)

"Bangladesh Fire"

Пожар во Дака, Бангладеш. W(Reuters)

"Nigeria Oil Slick"

Нафтена дамка во близина на дива рафинерија во Нигерија. (Reuters)

"Hong Kong Art Fair"

Уметничка инсталација „Минато-иднина“ од кинескиот уметник Чин Чонг, претставена во Хонг Конг. (AP)

"Britain Royals Jubilee"

Прослава во пресрет на дијамантскиот јубилеј на кралицата Елизабета Втора во Лондон. (AFP)

"Cambodia Daily Life"

Поплави во Камбоџа.(AP)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

May 2012
M T W T F S S
« Apr   Jun »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archives