17-ти мај, 2012

Posted May 17th, 2012 at 7:28 pm (UTC+0)
Leave a comment

"Greece Olympic Torch"

Предавање на олимпискиот факел. (Reuters)

South Korea Bus Drivers Stirke

Возачи на автобуси во Јужна Кореја бараат поголеми плати и подобри рабпотни услови. (AP)

"Tunisia Italy"

Италијанскиот претседател Џорџо Наполитано се обраќа пред Собранието на Тунис. (AP)

"Sri Lanka War parade"

Од воена парада во Шри Ланка. (AP)

"Georgia Gay Rights"

Инцидент помеѓу активист за права на хомосексуалците и православни христијани во Тбилиси, Грузија. Активисти го одбележуваа Меѓународниот ден против хомофобијата и трансфобијата. (Reuters)

"Japan Auto"

Јапонската економија во подем по речиси едногодишната стагнација. (Reuters)

"London Chelsea Flower Show"

Изложба на цвеќиња во Лондон. (Reuters)

"India Weather"

Исушена бара во источна Индија. (AP)

"Russia"

Последна проверка пред падобрански скок, Ставропол, Русија. (Reuters)

"Thailand Daily Life"

Изложба на кучиња во Банкок. (AP)

"Alabama Daily Life"

Изгрејсонце во Алабама. (AP)

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

May 2012
M T W T F S S
« Apr   Jun »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archives