21-ви мај, 2012

Posted May 21st, 2012 at 8:48 pm (UTC+0)
Leave a comment

NATO Summit

Протести во Чикаго.(Reuters)

Yemen Attack

Самоубиствен бомбашки напад во Санаа, Јемен. (Reuters)

Italy Earthquake

Силен земјотрес ја погоди Италија. Најмалку тројца загинати и голема штета по културното наследство. (Reuters)

Philippines Ring of Fire Eclipse

Луѓето од источна Азија, па се` до западниот дел на Калифорнија имаа можност да уживаат во редок природен феномен - затемнување на Сонцето.(AP)

Britain Chelsea Flower Show

Изложба на цвеќиња во Лондон. (AFP)

Azerbaijan Eurovision 2012

Финални подготовки на претставниците на Исланд за Евровизија 2012 , Баку, Азербејџан. (AP)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

May 2012
M T W T F S S
« Apr   Jun »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archives