23-ти мај, 2012-та

Posted May 23rd, 2012 at 7:42 pm (UTC+0)
Leave a comment

Nepal Demonstration

Демонстранти организирани од непалските комори за трговија и индустрија во Катманду бараат мир, социјална хармонија и спроведување на уставните промени. (Reuters)

Egypt Election

Прв ден од претседателските избори во Египет. (AP)

Kazakhastan Turkey

Членови на казакстанската национална гарда го пречекуваат турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган. (AFP)

Fleet Week

Во Њујорк се одржува „Недела на флотата“ во чест на 200-годишнината од Војната од 1812-та. (AP)

 • Baltimore NFL
 • Членот на Балтимор Рејвенс Лардариус Веб подготвен за прием на топката на подготовките за претстојната сезона во американси фудбал.
 • Brazil Metro Strike
 • Празна метро-станица како резултат на штрајкот на вработените во Сао Паоло, Бразил. (AFP)
 • Somalia Fighting

  Бегалци го напуштаат Могадишу по обновените судири меѓу сомалиските владини сили и исламските милитанти. (Reuters)

  Germany Stork

  Штрк собира материјал за своето гнездо близу Бибелсхајм, западна Германија. (AFP)

  Hungary Swimming

  Европско првенство во пливање во Дебрецин, Унгарија. (AP)

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  About

  Categories

  Calendar

  May 2012
  M T W T F S S
  « Apr   Jun »
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  

  Archives