24-ти мај, 2012-та

Posted May 24th, 2012 at 7:16 pm (UTC+0)
Leave a comment

Israel military test

Вежба на израелската цивилна заштита со боева муниција. (Reuters)

Cyrillic alphabet

Одбележување на денот на сесловенските просветители Кирил и Методиј во Москва. (AP)

Kuwait politics

Кувајтскиот парламент расправа за работата на министерот за финансии Мустафа Ал Шамали, обвинет за финансиски и административнни нерегуларности. (AFP)

Columbia drugs

Запленета марихуана во Колумбија. (Reuters)

Solar Impulse Aircraft

Прототип на авион на соларна енергија, на попатната станица - Мадрид, за време на интерконтиненталниот лет од Швајцарија до Мароко. Летот е финална проба пред летот околу светот, планиран за 2014-та. (Reuters)

Yemen funeral

Погреб на јеменски војници загинати во самоубиствен бомбашки напад во Санаа. (AP/Yemen Defense Ministry)

Mideast Egypt Election

Пребројување на гласовите на претседателските избори во Египет. (AP)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

May 2012
M T W T F S S
« Apr   Jun »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archives