25-ти мај, 2012

Posted May 25th, 2012 at 8:08 pm (UTC+0)
Leave a comment

Egypt

Политика: симпатизерите на различни претседателски кандидати расправаат за изборите пред џамија во Каиро.  (AFP)

Burma

Борец за човекови права, водач на опозицијата: Ан Сан Су Чи ги поздравува симпатизерите по отворањето на огранок на нејзината Национална лига за демократија во Јангон, Бурма. (AP)

West Bank Israelis

Судири на Западниот Брег: припадник на израелската погранична полиција подготвен да испука солзавец кон палестинските демонстранти за време на судирот во селото Куфр Кадум на Западниот Брег.  (AP)

WBank Palestinians

Палестински демонстрант фрла камења кон израелски војници за време на судирот во селото Наби Салех на Западниот Брег. (AFP)

Azerbaijan Eurovision

Евровизиска грозница:  од настапот на Норвешка на второто полуфинале во Баку, Азербејџан. (AFP)

Serbia Tito

Симпатизерите на поранешниот југословенски претседател Јосип Броз Тито на 120-тата годишнина од неговото раѓање во Белград. (Reuters)

Turkey

Мачка на покрив во Истанбул. (Reuters)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

May 2012
M T W T F S S
« Apr   Jun »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archives