28-ми мај, 2012-та

Posted May 28th, 2012 at 6:38 pm (UTC+0)
Leave a comment

Bangladesh

Жештините и прекините на доставата на електрична енергија го отежнуваат снабдувањето со вода во Дака, Бангладеш. (Reuters)

Egypt Election Result

Поддржувачи на Ахмед Шафик ја прославуваат неговата победа во првиот круг од претседателските избори во Египет. (AFP)

Kenya Explosion

Експлозија во трговски центар во Најроби, Кенија. (Reuters)

US Memorial Day

Претседателот на САД говори на церемонијата на Денот на сеќавањето на Националните гробишта во Арлингтон, близу Вашингтон. (AP)

Yemen

Расчистување по минатогодишните нереди во јеменскиот главен град Санаа. (Reuters)

Iraq Kurdish

Погребна церемонија за над 700 курдски жртви на поранешниот режим на Садам Хусеин во Сулејманија, Северен Ирак. (Reuters)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

May 2012
M T W T F S S
« Apr   Jun »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archives