31-ви мај, 2012-та

Posted May 31st, 2012 at 6:47 pm (UTC+0)
Leave a comment

Russia Protest

Опозициони демонстранти во Москва бараа заштита на Одредбата 31 од рускиот устав со кој се гарантира правото на здружување. (Reuters)

Germany Baltic Sea States

Самит на „Балтичките поморски земји“ во Германија. (Reuters)

India Construction

Градежен работник во Индија. Годишната стапка на раст во периодот јануари-март во Индија е најниска во последните 8 години, и е на ниво од 5,3 проценти. (Reuters)

China Giorgio Armani

Модна ревија на Џорџо Армани во Пекинг, Кина. (AP)

Kansas Lighting

Грмотевица во близина на камбанаријата на Универзитетот на Канзас во градот Лоренс. (AP)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

May 2012
M T W T F S S
« Apr   Jun »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archives