1-ви јуни, 2012-та

Posted June 1st, 2012 at 7:03 pm (UTC+0)
Leave a comment

Thailand Politics Protest

Судир на демонстранти со полицијата во Банкок. (AP)

Span Economy Stocks

Лоши вести за светските берзи по месечниот извештај за економскиот раст во САД, и глобалното економско назадување. (Reuters)

 

Kenya Madaraka Day

Прослава на 49-та годишнина од независноста на Кенија од британска власт. Најроби, Кенија. (AP)

 

Afghanistan U.S. Army

Авганистански трговец се поздравува со американски војници во Кандахар, Авганистан. (Reuters)

 

 

China Childrens Day

Дете си игра во забавен парк во Пекинг за време на меѓународниот ден на децата. (AP)

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

June 2012
M T W T F S S
« May   Jul »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Archives