5-ти јуни 2012-та

Posted June 5th, 2012 at 7:51 pm (UTC+0)
Leave a comment

Queen Jubilee London

Од прославата на дијамантскиот јубилеј на кралицата Елизабета во Лондон - 60 години на тронот. (AP)

 

Ukraine Language Protest

Украинската полиција се судри со опозиционите демонстранти во Киев, кои пред Парламентот протестираа против предлог-законот со кој украинскиот јазик би бил официјален јазик во земјата, но рускиот ќе може да се користи во судовите, болниците и другите институции во регионите каде живее население што говори на руски. (AP)

 

Egypt Dead Mural

Мурал во Каиро со загинатите во египетската револуција. (Reuters)

 

Beijing Honor Guard

Членови на кинеската почесна гарда се подготвуваат за пристигнувањето на узбекистанскиот претседател Ислам Каримов во Пекинг. (AP)

 

South Korea Memorial Day

Ден на сеќавањето на жртвите на Корејската војна (1950-1953) во Сеул. (AP)

 

India Environment Recycling

Центар за рециклирање во Мумбаи, Индија. (AP)

India Venus Eclipse

Деца во Алахабад се подготвуваат за реткиот астрономски феномен - минувањето на Венера пред Сонцето.  (AP)

 

France Zoo Otters

Кандски видри во Зоолошката градина во Амневил во Франција. (AFP)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

June 2012
M T W T F S S
« May   Jul »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Archives