6-ти јуни 2012-та

Posted June 6th, 2012 at 7:47 pm (UTC+0)
Leave a comment

Venus Transit Nepal

Минување на Венера пред Сонцето, Катманду, Непал. (Reuters)

 

 

Egypt Silent Protest

Одбележана двегодишнината од загинувањето на Калид Саид во Александрија, Египет. Неговото убиство го привлече вниманието на јавноста и ги поттикна 18-дневните протести во Египет со кои Хосни Мубарак беше симнат од власта. (AP)

 

Poland Euro 2012

Подготовки во Киев за Европското фудбалско првенство што заеднички го организираат Украина и Полска. (AP)

 

France D-Day Remembrance

Од церемонијата со која се одбележа 68-годишнината од сојузничката инвазија на Нормандија. (AP)

 

 

 

 

Japan Nuclear Protest

Демонстрации во Токио против евентуалното рестартирање на нуклеарните реактори во Јапонија. (Reuters)

 

 

Euro 2012 Elephant

Сита, слонот од Зоолошката градина во Краков ги предвидува резултатите од средбата Полска-Грција на отворањето на Европското фудбалско првенство. (AP)

 

Shuttle Enterprise NYC

Спејс-шатлот Ентерпрајс на последното патување до - музеј во Њујорк. (AP)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

June 2012
M T W T F S S
« May   Jul »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Archives