7-ми јуни 2012-та

Posted June 7th, 2012 at 8:19 pm (UTC+0)
Leave a comment

UN Syria

Протест против сирискиот претседател Башар ал-Асад пред седиштето на ОН во Њујорк. (Reuters)

Poland Corpus Christi

Калуѓерка на прославата на корпус Кристи во Краков во Полска. (AP)

Russia Singer Obit

Почесна гарда на погребот на рускиот пејач Евард Кил во Санкт Петерсбург. (AP)

Germany Art

Уметничка инсталација „Вратете го светот“ на аргентискиот уметник Адријан Вила Роја на изложба во Касел, Германија. (AP)

France Sharapova

Марија Шарапова сервира против Петра Квитова на полуфиналето на Ролан Гарос во Париз. (Reuters)

FIFA12

Уште еден ден: татко и син пред стадионот во Варшава каде утре со мечот Полска-Грција започнува Европското фудбалско првенство. (Reuters)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

June 2012
M T W T F S S
« May   Jul »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Archives