8-ми јуни 2012-та

Posted June 8th, 2012 at 6:55 pm (UTC+0)
Leave a comment

Egypt Protest Message

„Револуцијата продолжува, слобода за Египет, долу воената власт“ порака напишана на песок од страна на демонстрант во Каиро, Египет. (Reuters)

 

 

Nepal Protest

Опозициони демонстранти во Катманду, Непал бараа оставка на премиерот Бабурам Бхатарај. (AP)

 

Israel Palestinians Protest

Припадник на израелските безбедносни сили носи солзавец за време на судирите со палестинските демонстарнти на Западниот Брег. (Reuters)

Bahrain Tweet Protest

Демонстранти во Бахреин бараа ослободување на затворени десничарски активисти кои преку твитер барале оставка на премиерот Калифа бин Салман обвинувајќи го за корупција. (Reuters)

 

 

Shanghai Cow Sculpture

Дете разгледува скулптури, Шангај, Кина. (AP)

 

 Euro 2012 Poland Greece

Со натпреварот Полска Грција отворено Европското првенство во фудбал во 2012 во Украина и Полска. (AP)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

June 2012
M T W T F S S
« May   Jul »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Archives