11-ти јуни 2012-та

Posted June 11th, 2012 at 7:48 pm (UTC+0)
Leave a comment

France Tennis French Open

Шпанецот Рафаел Надал ја освои титулата на Ролан Гарос, во финалето тој беше подобар од Новак Ѓоковиќ. (AP)

Burma Unrest

Секташко насилство врз муслимани во Бурма. Граничните патроли на Бангладеш вратиле назад 9 бродови со преку 300 бегалци. (AFP)

Pakistan Attack

Бомбашки напад во Мастунг, Пакистан. (Reuters)

China Acrobatics

„Искачување на планина од ножеви“ -акробатско шоу во Гуијанг, провинцијата Гуижу во Кина. (Reuters)

Colorado Fire

Пожари во Колорадо. (Reuters)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

June 2012
M T W T F S S
« May   Jul »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Archives