13-ти јуни 2012-та

Posted June 13th, 2012 at 7:24 pm (UTC+0)
Leave a comment

India Fire

Пожар во една од најголемите фабрики за производство на хартија во Индија. (AFP)

Mexico Pope

Мексикански верници во Ватикан. (Reuters)

European Parliament

Гласање во Европскиот парламент во Стразбург, Франција. (Reuters)

Iraq Attack

Бомбашки напад во градот Киркук, Ирак. (Reuters)

Afghanistan Soldiers

Авганистански војници, облечени во традиционална облека за време на свеченото доделување дипломи во Центарот за воена обука во Кабул. (Reuters)

Euro 2012 Czech

Чешкиот репрезентативец Вацлав Пилар потпишува автограми за време на тренингот на Европското фудбалско првенство. (AFP)

Japan World Premiere

Премиера на “Неверојатниот Спајдермен“ во Токио. (Reuters)

Germany Solar Vehicle

Соларен автомобил на саемот „Интерсолар“, Минхен. . (Reuters)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

June 2012
M T W T F S S
« May   Jul »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Archives