14-ти јуни 2012-та

Posted June 14th, 2012 at 7:44 pm (UTC+0)
Leave a comment

Egypt

Демонстрации во Египет по судската одлуката дека Ахмед Шафик ќе може да учевствува на претседателските избори кои ќе се одржат овој викенд. (Yuli Weeks/VOA)

France Afghanistan

Францускиот претседател Франсоа Оланд им оддава почит на четворицата загинати француски војници во Авганистан. (AP)

Switzerland Suu Kyi European Tour

Ан Сан Су Чи во Швајцарија. Оваа е нејзина прва посета на Европа по 1988 година кога официјално ја прими Нобеловата награда за мир. (AP)

Yemen Fighting

Армиски тенк во близина на јеменскиот град Зинџибар. (Reuters)

China Daily Life

Девојче си игра помеѓу воени статуи, Пекинг, Кина. (AP)

Soccer Euro 2012 Fans

Ирски фудбалски фанови во исчекување на натпреварот Ирска-Шпанија во Гдањск, Полска. (AP)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

June 2012
M T W T F S S
« May   Jul »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Archives