15-ти јуни 2012-та

Posted June 15th, 2012 at 6:54 pm (UTC+0)
Leave a comment

Ukraine Euro2012

Обилниот дожд во Доњецк, Украина за кратко го прекина фудбалскиот напревар од Д групата на Европското првенство 2012 помеѓу Украина и Франција.(Reuters)

Egypt

Демонстрации против судската одлука на Уставниот суд на Египет со која се отвора патот на војската и стариот режим да ја задржат власта во државата.

Bahrain Protest

Полициски сили за време на антивладините протести кои почнаа по петочната молитва во Манама, Бахреин. (AFP)

Brazil Rio+20

Претставници од домородни групи присуствуваа на Конференцијата за одржлив развој или Рио +20 во Рио де Жанеиро, Бразил. (AP)

IRAQ-SHIITES

Шиитски аџии ја одбележаа годишнината од смртта на шиитскиот имам Муса ал-Кадим, Багдад, Ирак. (AFP)

US Bieber

Настап на Џастин Бибер на „Тудеј шоу“ на телевизиската мрежа НБЦ во Њујорк. (Reuters)

Netherlands Bear

Поларана мечка во зоолошката градина во Ротердам, Холандија. (AFP)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

June 2012
M T W T F S S
« May   Jul »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Archives