18-ти јуни, 2012

Posted June 18th, 2012 at 6:52 pm (UTC+0)
Leave a comment

Egypt Election

Прослава на поддржувачите на претседателскиот кандидат на изборите во Египет, Мохамед Морси. Претставниците на Муслиманското братство велат дека нивниот кандидат победил на првите слободни претседателски избори. (Reuters)

Indonesia Papua Tribe Violence

Немири помеѓу папуански племиња во регионот Мимика, Индонезија. (AFP)

Burma Suu Kyi Europe Tour

Ан Сан Су Чи и пеачот на „Ју Ту“, Боно, по пристигнувањето во Даблин, Ирска. (Reuters)

Nepal Protest

Протести на опозиционата Конгресна партија во Катманду, Непал. Тие бараат оставка на непалскиот премиер Бабурам Бахтарај. (AP)

China Ducks

Јата патки во провинцијата Зеџијанг, Кина.

France Portugal Art

Уметничко дело направено од ковано железо и јасмин од португалската скулпторка Жоана Васконцелос, Версај, Париз. (AFP)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

June 2012
M T W T F S S
« May   Jul »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Archives