19-ти јуни 2012

Posted June 19th, 2012 at 6:54 pm (UTC+0)
Leave a comment

Pakistan Transport

Транспорт на сточна храна во Фаисалабад, Пакистан.

New York Robin Hood Tax

Поддршка за т.н „данок на Робин Худ“ во Њујорк. Со предлогот се предвидува да бидат оданочени акциите, дериватите, девизите и обврзниците во обид да се соберат повеќе средстав во федералниот буџет. . (Reuters)

Hong Kong

Хонг Конг. (Reuters)

Spain Unemployment

Демонстрации на поморските работници против економската криза, Севиља, Шпанија. (AFP)

High Park Wildfire

Пожари во Колорадо, САД. (AP)

Indonesia Daily Life

Фабрика за производство на палмово масло во Индонезија. (AP)

Colombia Flamingos

Фламинго резерват во Колумбија. (Reuters)

Lebanon Palestinian Unrest

Либански војник пред палестински камп. Во судирите со војската претходниот ден загина еден палестинец. (AFP)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

June 2012
M T W T F S S
« May   Jul »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Archives