20-ти јуни 2012

Posted June 20th, 2012 at 6:44 pm (UTC+0)
Leave a comment

Pakistan World Refugee Day

Авганистански бегалци во близина на Исламабад. Денес се одбележува светскиот ден на бегалците. (AP)

Washingon Monument Desks

Уметничка инсталација направена од 857 празни училишни клупи, кои симболично го претставуваат секој американски ученик кој се откажува од школување секој час од секој училишен ден според Бордот за високо образование што ја постави инсталацијата. (Reuters)

Britain Tibet

Момент за молитва и преобмислување за Далај Лама и за Старешината на Вестминстерска катедрална црква Џон Хол во Лондон. (Reuters)

South Korea Taxis Strike

Протест на такси возачите во Јужна Кореја. (Reuters)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

June 2012
M T W T F S S
« May   Jul »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Archives