27-ми јуни 2012-та

Posted June 27th, 2012 at 8:13 pm (UTC+0)
Leave a comment

US Tropical Weather

Поплави во Флорида од тропското невреме Деби. (AP)

Хинду свештеници се молат на монсунските дождови во Хајдерабад, Индија. (AP)

Cambodia Protest

Протести во Пном Пен, Камбоџа. Учесниците бараа ослободување на демонстрантите осудени за судири со полицијата по присилното иселување во 2010-та. (Reuters)

Ракување во Белфаст меѓу кралицата Елизабета и поранешниот командант на ИРА Мартин Мекгинис, кој сега е заменик-прв министер во Владата на Северна Ирска. (AP)[/caption]

[caption id=

Разурната католичка црква во Могадишу, Сомалија.(Reuters)

Spain Protest

Судир на полицијата со припадници на социјалното движење „Стоп за иселувањето“ во Овиедо, Северна Шпанија.(Reuters)

Serbia Archaeology

Откриени коски од мамут во рудникот за јаглен во Костолац, јужно од Белград. (Reuters)

France Wine Fair

Саем на виното во Бордо, Франција. (AFP)

China Economy Retail

Прошетка по популарниот шопинг-центар во Пекинг, Кина. (AFP)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

June 2012
M T W T F S S
« May   Jul »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Archives