28-ми јуни 2012-та

Posted June 28th, 2012 at 8:20 pm (UTC+0)
Leave a comment

Belgium Europe Financial Crisis

Протести за време на Самитот на ЕУ во Брисел.(AP)

US Vote Health Care

Врховниот суд го потврди законот за здравствена заштита. (AFP)

Sri Lanka Dengue

Дезинфекција во Коломбо, Шри Ланка, во обид да се спречи ширењето на заразната тропска треска. (AP)

Colorado Wildfire

Огромна штета од пожарите во Колорадо.(Reuters)

Soccer Euro 2012 Spain Portugal

Прослава по победата на Шпанија над Португалија во полуфиналето на Европското фудбалско првенство.(AP)

Експлозија пред Врховниот суд на Сирија во Дамаск.  (Reuters)[/caption]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

June 2012
M T W T F S S
« May   Jul »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Archives