9-ти јули 2012

Posted July 9th, 2012 at 6:49 pm (UTC+0)
Leave a comment

Britain Farnborough Airshow

Меѓународно шоу на воздухопловство во Фарнборо, Англија. (AP)

South Sudan Independence Anniversary

Одбележана првата годишнина од создавањето на независна држава, Јужен Судан. (Reuters)

Russia Flooding

Поплави во Јужна Русија (AP)

US Mongolia

Американската државна секретарка Хилари Клинтон во посета на Монголија.(AP)

Afghanistan River Beds

Речни корита во Авганистан. (Reuters)

Vietnam Real Estate

Нова урбана зона во Ханој, Виетнам. (Reuters)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

July 2012
M T W T F S S
« Jun   Aug »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Archives