11-ти јули 2012

Posted July 11th, 2012 at 7:03 pm (UTC+0)
Leave a comment

"Фармери Фармери ја подготвуваат почвата за сеидаба на памук. Ахмедабад.

Mongolia Naadam Festival

Протест на трговците на овошје и зеленчук во Сидон,  Лебанон против општинската одлука да им додели нови локации за продажба на производите.
Протест на трговците на овошје и зеленчук во Сидон, Лебанон против општинската одлука да им додели нови локации за продажба на производите. (AFP)

Washington National Gallery

Најголема и најкомплексна „светлечка“ скулптура од американскиот автор Лео Виљареал во Националната уметничка галерија во Вашингтон. (Reuters)

Bosnia Srebrenica Во селото Поточари одбележана 17-та годишнина од масакрот во Сребреница. (AP)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

July 2012
M T W T F S S
« Jun   Aug »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Archives