12-ти јули 2012

Posted July 12th, 2012 at 7:24 pm (UTC+0)
Leave a comment

Сојуз ТМА-05М пред лансирање на космодромот Бајконур во Казахстан. (Reuters)

US Joe Biden

Американскиот потпретседател Бајден зборуваше на конвенцијата на Националната асоцијација за напредок на обоените луѓе во Хјустон, Тексас. (AP)

Britain Northern Ireland Rioting

Судири на националисти со полицијата во Северен Белфаст, Ирска. (AP)

Достава за Нато трупите во Авганистан. (Reuters)[/caption]

<img class=

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

July 2012
M T W T F S S
« Jun   Aug »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Archives