16-ти јули 2012

Posted July 16th, 2012 at 6:39 pm (UTC+0)
Leave a comment

Japan Technology Aquarium

Посетителка пред екран со висока резолуција во Сони центарот во Токио.(AFP)

China Cave

Влез пред пештерата која некогаш била главен штаб на кинескиот воен комунистички лидер Лин Биао. Пекинг, Кина. (Reuters)

Britain Olympics Camp

Посетител во „Соба на бесконечноста” Централна Англија. (Reuters)

Cycling Tour de France

Петнаесета етапа од Тур Д’Франс.(AP)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

July 2012
M T W T F S S
« Jun   Aug »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Archives