18-ти јули 2012

Posted July 18th, 2012 at 7:20 pm (UTC+0)
Leave a comment

Greece Wildfire

Пожар во близина на Патра, Грција.(AP)

Spain Civil Unrest

Протести на јавната администрација против владините мерки на штедење, Мадрид, Шпанија. (Reuters)

Argentina AMIA Anniversary

Осумнаесета годишнина од терористичкот напад на еврејскиот центар во Буенос Аирес, Аргентина. (AFP)

Експлозија во автобус во близина на аеродромот во Бургас, Бугарија. (Reuters)

China Environment

Шишиња за рециклирање, Таијуан, Кина. (Reuters)

Ukraine Cane Images

Дело на Зинаида Лукачова, музеј на традиционалната украинска архитектура, Киев. (Reuters)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

July 2012
M T W T F S S
« Jun   Aug »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Archives