19-ти јули 2012

Posted July 19th, 2012 at 6:41 pm (UTC+0)
Leave a comment

Egypt Syrians

Сириец се одмара во шатор на плоштатдот Тахрир во Каиро, Египет.

Israel Bulgaria Attack

Утринска молитва во синагога во Софија.

Greece fires

Борба со огнот во Патра, Грција.

India Khanna

Погреб на еден од првите болувудски актори, Раџеш Кхана, Мумбаи, Индија.

PAKISTAN-RAMADAN

Подготовки за рамазанскиот пост во Пакистан.

France Boats

Парада на бродови-едрилици, Франција.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

July 2012
M T W T F S S
« Jun   Aug »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Archives