20-ти јули 2012

Posted July 20th, 2012 at 6:27 pm (UTC+0)
Leave a comment

Mideast Israel Palestinians Ramadan

Прв ден од рамазанскиот пост. (AP)

Syria Turkey Border

Продолжуваат борбите во Сирија. (AFP)

Железничка несреќа во Индија.(AP)[/caption]

[caption id=

Штрајк на работниците на “Хјундау мотор“ во Асан, јужно од Сеул. (Reuters)

South Korea Military Training

Воен камп за средношколци, Ансан, Јужна Кореја. (AP)

Тренинг во олимпискиот центар во Лондон.(AP)[/caption]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

July 2012
M T W T F S S
« Jun   Aug »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Archives