24-ти јули 2012

Posted July 24th, 2012 at 6:13 pm (UTC+0)
Leave a comment

China Sport Soccer

Посетители на тренингот на фудбалерите на Манчестер јунајтед за пријателскиот натпревар со Шангај Шенхуа, Кина. (Reuters)

India Monsoon

Во исчекување на монсунските дождови, кои годинава доцнат и го ставаат во залог индиското земјоделско производство. (AP)

US Obama

Претседателот на САД Барак Обама на изборна кампања, Оакланд, Калифорнија. (AP)

Thailand Ramadan

Молитва за време на светиот муслимански празник Рамазан, Тајланд. (AP)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

July 2012
M T W T F S S
« Jun   Aug »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Archives