30-ти јули 2012

Posted July 30th, 2012 at 6:46 pm (UTC+0)
Leave a comment

Turkey Syria

Турски воен конвој на пат кон турско-сириската граница. (Reuters)

India Blackout

Муслиманско религиозно ушилиште во близина на Њу Делхи, Индија. (Reuters)

Tunisia Panetta

Леон Панета ги посети американските воени гробишта во тунис, каде се погребани американски војници од периодот на Втората светска војна.(AP)

Germany Geithner

Секретарот за финансии Тимоти Гајтнер на средба со германскиот колега Волфганг Шојбле – обајцата оптимисти за реформите во еврозоната.

(AP)

Philippines

Собирач на пластични шишиња по тропското невреме Саола., Манила, Филипини.(Reuters)

Поплави во Северна Кореја. North Korea Floods

Поплави во Северна Кореја. (AP)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

July 2012
M T W T F S S
« Jun   Aug »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Archives