7-ми август 2012

Posted August 7th, 2012 at 7:06 pm (UTC+0)
Leave a comment

South Africa Snow

Ретка глетка во Јужна Африка – снег во Јоханесбург.  Националната метеоролошка служба најави екстремно ниски температури наредниве неколку дена.  (АП)

Pakistan Ramadan

На тезга во Карачи, Пакистанци купуваат храна по завршетокот на постот, за време на светиот муслимански месец Рамазан.  (АП)

Egypt

Од погребот на 16 египетски војници во Каиро, кои загинаа на 5-ти август  2012-та , во нападот на контролен пункт на границата со Израел што го извршија исламски милитанти кои наводно се поврзани со Газа.  (АП)

Philippines Flood

Спасувачи во акција во Манила.  Поројните дождови во главниот град на Филипините и околината принудија евакуација на речиси 270.000 лица.  (Ројтерс)

New Zealand Volcanic Eruption

Пепел на дрвјата по ерупцијата на вулканот Тонгариро во Националниот парк со истото име во Нов Зелан.  (АФП)

Syria Unrest

Припадник на Армијата за ослободување на Сирија, повреден во ногата од шрапнел во борбите против Армијата на Сирија во Алепо.  (Ројтерс)

London Olympics

Повеќе фотографии во една:  од настапот на американскиот гимнастичар Данел Лејва на Олимписките игри во Лондон.  (Ројтерс)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

August 2012
M T W T F S S
« Jul   Sep »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archives