10-ти август 2012

Posted August 10th, 2012 at 7:28 pm (UTC+0)
Leave a comment

Lebanon Old Currency

Жени минуваат крај ѕид на кој е насликана старата либанска валута, на улицата каде се наоѓа Арапскиот универзитет во Бејрут. (Reuters)

ужнокорејскиот претседател Ли Мунг-бак во ненајавена посета на островот Докдо, предметот на територијалниот спор со Јапонија. Официјален Токио предупреди дека посетета ќе ги загрози добрососедските односи меѓу двете земји.  (AP)[/caption]

[caption id=

Раселени лица во Кутум, Северен Дарфур, Судан. (Reuters)

Тајландскиот премиер Јинглук Шинаватра во посета на поплавените области северно од Банкок. (Reuters)[/caption]

[caption id=

По поплавите во Веракруз, Мексико. (Reuters)

Подготовки за натпреварот во едрење во Росток, Германија. (AP)[/caption]

[caption id=

Летен фестивал на пијано во Вилнус, Литванија. (AFP)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

August 2012
M T W T F S S
« Jul   Sep »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archives