10-ти септември 2012-та

Posted September 10th, 2012 at 7:37 pm (UTC+0)
Leave a comment

China Quake Landslide

Серија на земјотреси во кинеската провинција Јунан. (AFP)

Kenya Kilelengwani Attack

Над 38 жртви во Кенија како резултат на племенскиот конфликт за земјиште и вода. (Reuters)

Pope Benedict Beirut

Папата Бенедикт XVI во петок ќе ја започне тридневната турнеја во Либан. (AP)

NASA  Mars Rover

Нови фотографии на Кјуриозити од Марс. (Reuters/NASA/JPL-Caltech/Malin Space Science Systems)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

September 2012
M T W T F S S
« Aug   Oct »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Archives