11-ти септември 2012-та

Posted September 11th, 2012 at 7:21 pm (UTC+0)
Leave a comment

Sept 11 Anniversary

Одбележана годишнината од терористичкиот напад на 11 септември врз Светскиот трговски центар во Њујорк. (AP)

Japan Hornor Guard

Подготовки на членови на јапонската територијалната одбрана пред посетата на премиерот Јошихико Нода. (Reuters)

Hong Kong Economy Protest

Протести пред седиштето на Банката ХСБЦ во Хонг Конг. (AFP)

Egypt US

Протести пред Амбасадата на САД во Египет. (AP)

Russia Vladimir Putin

Рускиот претседател Владимир Путин се сретна со параолимпискиот тим на Русија по нивното враќање од Игрите во Лондон.(AP)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

September 2012
M T W T F S S
« Aug   Oct »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Archives